Fatih Altaylı’dan Mevlüt Çavuşoğlu için başkanlık iddiası

Gazeteci Fatih Altaylı, Youtube’da katıldığı programda yerel seçimlere değinerek Ak Parti’nin yerel seçimlerde Antalya’ya odaklandığını, Antalya’yı çok almak istediğini söyleyerek, Ak Parti’nin Antalya adayının yüzde 99 Mevlüt Çavuşoğlu iddiasında bulundu.

Altaylı, Çavuşoğlu’nun AK Parti’nin adaylığı kesinleşen tek büyükşehir belediye başkan adayı olduğunu belirterek “Şu anda AK Parti’nin belediye başkan aday adayları arasında yeri hemen hemen kesinleşmiş tek kişi var. Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu.” dedi.

Altaylı, Antalya ile ilgili iddialarını şöyle sürdürdü:

ANTALYA’DA GÜÇLÜ BİR ADAY OLACAK

“Çavuşoğlu da aynen Fahrettin Koca gibi siyasi olarak çok kamplaşma yaratmış biri değil. Çavuşoğlu’nun Antalya’da esnafla, halkla, herkesle arası hep iyi. Partideki gücünü her zaman Antalya lehine kullandı. Evet, bazı işlerle ilgili adı anılmış, ailesinin oradaki işlerinden dolayı bazı karalamalara muhatap olmuş olabilir. Ama Antalya halkının, esnafın ve vatandaşlarının çok da negatif bakmadıklarını ve Antalya’da güçlü bir aday olabileceğini düşünüyorum.

MUHİTTİN BÖCEK’İN ZAFİYETİ VAR

Burada CHP’nin büyük yanlışlıkları var. Korona salgını döneminde Muhittin Böcek’e yani mevcut başkana, Anavatan Partisi kökenli olan mevcut başkana yapılanlar. Diğer yandan Muhittin Böcek’in kendi kendine yaptıkları var. Burada söylemek istemeyeceğim ama Antalya’da çok konuşulan bazı meselelerden ötürü Muhittin beyin bir zafiyeti var.

BÜYÜK İHTİMALLE AK PARTİ İPİ GÖĞÜSLER.

Bu yüzden CHP kuvvetle muhtemeldir ki bir başka adayı, bir ilçe belediye başkanını getirecektir. Ama karşısında Mevlüt Çavuşoğlu olduğu zaman işler güçleşecek. Özellikle Antalya’da merkez sağın gücü göz önüne alınırsa, Meral Akşener’in ‘Biz kendi adayımızı çıkaracağız’ demesi halinde orada büyük ihtimalle AK Parti ipi göğüsler.”

ÇAVUŞOĞLU ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYOR

Altaylı’nın iddiaları bu yönde ancak, Patronlar Dünyasının Çavuşoğlu’nun yakın çevresinden edindiği bilgiye Mevlüt Çavuşoğlu belediye başlığına aday olmayı düşünmüyor. Hatta şu an Antalya milletvekili olan Çavuşoğlu, yakın çevresine bu dönemin sonunda siyaseti bırakmayı ve uluslararası görevlere hizmet etmek istediğini söylüyor.

Patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir