Gökhan Zan: Adaylıktan çekilmem için rüşvet teklif edildi; mafya tehdit etti

TİP’in Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gökhan Zan, adaylıktan çekilmesi için kendisine rüşvet teklif edildiğini ve mafya tarafından tehdit edildiğini söyledi. 

Medyascope’ta Ruşen Çakır’a konuşan Gökhan Zan, kendisine adaylıktan çekilmesi için “açık çek” teklif edildiğini ifade etti. Kendisine ulaşan kişilerin kendisine “Ne istiyorsan sen bunu yaz” dediğini belirten Zan, bu teklifi reddettiğini belirtti. TİP adayı, bu teklifi yapanların kim olduğunu veya herhangi bir parti ile bağlantılı olup olmadıklarını söylemedi. 

Zan, “Hatta ve hatta iki defadır aracılarla mafya denen kişiler çekilmem için de tehdit etti. Ben bu insanlara boyun eğecek biri değilim” dedi.

“CHP’yi son dakikaya kadar bekledim”

Zan, Hatay’da “doğru adayın” arkasında birleşmek için adaylık başvuru süresinin dolduğu çarşamba saat 17.00’a kadar beklediğini, CHP Lütfü Savaş kararından dönmeyince Yüksek Seçim Kurulu’na saat 16:55’te başvurduğunu anlattı:

“Hatay halkını o yüzden seçeneksiz bırakmayız dedim. 16.55’e kadar bekledim, CHP’yi. Belgelerimi vermedim, bekledim bir umutla. Ancak siz hem benim çekilmemi isteyeceksiniz, hem bana ahlaksız tekliflerle geleceksiniz, kabul etmem için birçok kişiyi aracı olacaksınız, hem tehdit edip boyun eğmemi isteyeceksiniz. Ben halkımın arkasında sonuna kadar varım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x