Zoom’un Apple Vision Pro uygulaması eşsiz bir özellikle geliyor

Ancak karma gerçeklik başlığı kullanıcılarının bu haftanın sonlarında piyasaya sürüldüğünde erişebilecekleri önemli uygulamalardan biri ise Vision Pro’nun Persona özelliğini destekleyecek olan Zoom.

Vision Pro kullanıcıları kendilerinin dijital versiyonlarını oluşturabilecek. Persona dediyseniz Zoom veya FaceTime görüşmesi yapan diğer kişiler avatarınız aracılığıyla yüz ifadelerinizi ve el hareketlerinizi görebilecek. Yani siz geleneksel bir web kamerası kullanmıyor olsanız dahi diğer insanlar kişiliğinizin patronunuzun kötü şakalarından birine utandığını fark edebilir.

Zoom, bu teknolojiyi kullanan ilk büyük üçüncü taraf uygulamalardan biri olacak. Apple, Microsoft Teams ve Cisco Webex’in de partiye katılacağını söyledi. Şirket, Vision Pro ile Persona kurmanın yalnızca birkaç dakika sürdüğünü iddia ediyor.

Zoom’un Apple Vision Pro uygulaması eşsiz bir özellikle geliyor

Bu baharda Zoom uygulamasına daha fazla özellik gelecek. Vision Pro aracılığıyla 3 boyutlu nesne dosyalarını paylaşabilecek ve bunları sanal alanda görüntüleyebileceksiniz. Gerçek dünya sabitleme adı verilen bir araç gibi Takım Sohbeti de uygulamaya gelecek. Zoom, bunu beş toplantı katılımcısını sanal alanda herhangi bir yere sabitlemek için kullanabileceğinizi ve arka planlarını kaldırma seçeneğine sahip olabileceğinizi söylüyor. Şirket, bunun Vision Pro kullanıcılarının “toplantıdaki insanlarla daha fazla bağlantı kurmalarına” yardımcı olacağını öne sürüyor.

Zoom, Vision Pro‘yu öncelikle eğlence amaçlı alanlar için en heyecan verici uygulama olmasa da, üçüncü taraf şirketlerin teknolojiyle neler yapmaya başladığını görmek ilginç. Zoom görüşmesi, FaceTime sohbetinden çok da farklı olmayabilir, ancak 3D nesne paylaşımı gibi özelliklerin eklenmesi, onu karma gerçeklik kullanımı için daha ilgi çekici bir olasılık haline getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x