Barzani’den Amerikan askerlerine yapılan saldırıya kınama

Barzani, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ürdün’ün kuzeydoğusunda ABD güçlerine yönelik terör saldırısını şiddetle kınıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Hayatını kaybeden askerlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileyen Barzani, “Bu zor zamanda ABD halkının yanında olduklarını” belirtti.

ABD GÜÇLERİNE YÖNELİK İHA SALDIRISI

ABD Başkanı Joe Biden, “Dün gece, Ürdün’ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırı yakınında konuşlanmış güçlerimize düzenlenen insansız hava aracı saldırısında 3 ABD askeri öldürüldü, çok sayıda da yaralı var.” ifadesini kullanmıştı. Biden, saldırıyla ilgili bilgileri hala toplamaya devam ettiklerini belirterek, “Bunun Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli radikal militan gruplarca gerçekleştirildiğini biliyoruz.” açıklamasında bulunmuştu. Saldırının sorumlularından, ABD’nin seçeceği zaman ve şekilde hesap sorulacağını kaydeden Biden, bu savaşta mücadeleye devam edeceklerini vurgulamıştı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığınca (CENTCOM) yapılan yazılı açıklamada da Ürdün’ün kuzeydoğusunda tek yönlü yapılan insansız hava aracı saldırısı sonucu 3 ABD askerinin öldüğü, 25 kişinin de yaralandığı belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x