Huawei yüreklere su serpti! Hiçbir yere gitmiyoruz!

Son günlerde teknoloji sektöründe öne çıkan haberler fazlasıyla çarpıtıldı. Özellikle de Huawei’nin HarmonyOS üzerine planlarının dünya genelinde uygulanacakmış gibi gösterilmesi, moralleri bozmuştu. Öncelikle şunu belirtelim.

HarmonyOS işletim sistemi Internet of Everything (IoE) döneminde bu ihtiyaçlara uygun olarak geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Akıllı ve bağlantılı özellikleri farklı cihazlarda deneyimleme imkanı sunan paylaşımlı bir dil sağlamaktadır. HarmonyOS 4 işletim sistemi 3 ay gibi kısa bir sürede 100 milyondan fazla cihaza yüklendi.  Çin dışındaki cihazlar için ise şu anda HarmonyOS dağıtımı gibi bir planlama yok.

Bu noktada, Çin dışındaki Huawei kullanıcıları EMUI işletim sistemi ile birlikte Android tabanlı uygulamalarını her zamanki kullanmaya devam edecek.

Huawei yüreklere su serpti! Hiçbir yere gitmiyoruz!

Huawei ile ilgili bir diğer söylenti ise Çinli devin Türkiye pazarından çıkacağına yönelik iddialardı. Huawei tarafından Teknolojioku.com’a gelen açıklamada böyle bir durum olmadığı net bir dille ifade edildi.

Kısaca özetlememiz gerekirse şunu söyleyebiliriz. Hali hazırda Huawei’nin Türkiye pazarından çıkmak, ayrılmak gibi bir düşüncesi bulunmuyor. Çinli teknoloji devi Türkiye’deki satışlarını dolu dizgin devam ettirecek.

Bu bağlamda, sosyal medyada ya da çeşitli mecralarda karşınıza çıkan “Huawei Türkiye pazarından çıkıyor” tarzındaki haberlere aldırış etmemenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x