ÖZEL | Jurgen Klopp’tan Nuri Şahin’e Dortmund desteği!

 

Liverpool ile yollarını ayıran teknik direktör Jurgen Klopp, Nuri Şahin’in Borussia Dortmund teknik direktörü olması hakkında konuştu. Klopp zamanında sarı-siyahlıların başındayken, aynı takımın oyuncu kadrosunda olan Şahin’in uzun yıllar teknik direktörlüğünü yapmıştı.

 

‘BEN DE ONUN GİBİ GENÇTİM’
Bild am Sonntag’a konuşan 57 yaşındaki futbol adamı “Nuri 35 yaşında çok genç bir antrenör ama zamanında ben de öyleydim. Oyuncu olarak olağanüstü kariyerinin ardından harika bir teknik direktör olacağına kesinlikle inanıyorum. Ona sonsuz başarı diliyorum” dedi.

ANTRENÖR POTANSİYALİNİ GÖRMÜŞTÜ
Nuri Şahin’deki antrenörlük potansiyalini daha o zamanlardan gördüğüne dikkat çekilen Jurgen Klopp’un, Dortmund döneminde futbolculuğundan son derece verim aldığı Türk isim hakkında o yıllarda sarf ettiği sözlerine de yer verildi: “Nuri sahada bir nevi oyuncu-antrenör gibi. Gerçek bir strateji uzmanı”.

TARAFTAR DA ARKASINDA
Klopp’tan Nuri Şahin hakkında alınan görüşe gazetede yapılan editöryel katkıda ise şu satırlara yer verildi: “Şahin’in bu görevi başarabileceğine inanan tek kişi Klopp değil. Taraftarlar Terzic’i olduğu gibi Şahin’i de destekleyecek. Nuri, bir oyuncu olarak bile her zaman güney tribünündeki 25.000 taraftarın favorilerinden biriydi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x